Profil organizacji koordynującej opiekę

Zrozumienie danych

  • Profil Organizacji Koordynacji Opieki/Zdrowotnej Opieki Domowej zawiera przegląd informacji o zapisie i planowaniu opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i/lub rozwojową, otrzymujących usługi OPWDD.
  • Zarządzanie domową opieką zdrowotną, znane również jako koordynacja opieki, jest świadczone przez organizacje koordynujące opiekę (CCO). Na stronie New York State działa siedem CCO.
  • Zarządzanie opieką CCO jest wymagane do zapisania się do OPWDD's Home and Community Based Services (HCBS) Waiver.
  • Dane przedstawione w niniejszym raporcie przedstawiają dane statystyczne na koniec roku kalendarzowego 2023 wraz z towarzyszącymi szczegółami dotyczącymi zmian danych w okresie od stycznia do grudnia 2023r.
  • Dane są zestawiane na podstawie danych z wykazów CCO i informacji zgłaszanych przez nich przez samych pracowników przekazanych do OPWDD za pośrednictwem CCO.
  • Należy zauważyć, że stan zagrożenia zdrowia związany z COVID19 miał znaczący wpływ na działalność wszystkich CCO. Chociaż stan zagrożenia zdrowia publicznego (PHE) zakończył się w dniu 05/11/23r., po tej dacie nadal obowiązywało wiele elastycznych rozwiązań. W związku z tym dane przedstawione w niniejszym raporcie mogą nie być reprezentatywne dla osi czasu lub informacji demograficznych w typowym roku.

Rejestracja na zarządzanie opieką

Rysunek 1: Osoby korzystające z usług zarządzania opieką według rodzaju programu (stan na 31grudnia 2023r.)
Wykres kołowy przedstawiający osoby zarejestrowane w planie podstawowym HCBS: 3,697 (3%) i osoby zarejestrowane w domu opieki zdrowotnej: 115,909 (97%)

Osoby fizyczne mają do wyboru dwie opcje usług: zarządzanie opieką zdrowotną w domu, która jest bardziej kompleksową opcją, lub wsparcie planu podstawowego HCBS, które jest przeznaczone dla osób, które nie potrzebują lub nie chcą ciągłego kompleksowego zarządzania opieką.

Liczba osób otrzymujących wsparcie w ramach podstawowego planu Health Home lub HCBS utrzymuje się na stałym poziomie odpowiednio 97% i 3% od czasu wdrożenia CCO.
 

Rysunek 2: Osoby korzystające z usług zarządzania opieką według rodzaju programu i organizacji koordynującej opiekę (stan na 31grudnia 2023r.)
 Sojusz Zaawansowanej OpiekiOpieka projekt NYPlan na życieUsługi skoncentrowane na osobieKoordynacja na najwyższym poziomiePołączenie na poziomie południowymOpieka trójpowiatowaCałkowity
Usługi opieki zdrowotnej w domu23,31427,26618,79617,0408,4821,29819,713115,909
Podstawowe usługi wsparcia planu HCBS1,223950446649132282693,697
Całkowity24,53728,21619,24217,6898,6141,32619,982119,606

 

Rysunek 3: Osoby korzystające z usług zarządzania opieką przez organizację koordynującą opiekę (2023)
Połączenie na poziomie południowym: 1%, opieka w trzech hrabstwach: 17%, sojusz na rzecz zaawansowanej opieki: 20%, projekt opieki w Nowym Jorku: 24%, LIFEPlan: 16%, usługi skoncentrowane na osobie: 15%, koordynacja podstawowej opieki zdrowotnej: 7%
Rysunek 4: Osoby rozpoczynające korzystanie z usług zarządzania opieką 
Wykres słupkowy liczby nowych osób korzystających z usług zarządzania opieką od 2018 r.

W sumie 37687 osób, które dopiero zaczynają korzystać z usług zarządzania opieką OPWDD, zapisało się od czasu wdrożenia CCO w 2018r. Rysunek 4 przedstawia tę liczbę zapisów według lat. Średnio tylko 1% nowo zarejestrowanych osób wybiera podstawowe usługi pomocy technicznej planu HCBS.

Rysunek 5: Nowe osoby korzystające z usług zarządzania opieką według CCO
Organizacja Koordynacji Opieki2023Dane historyczne-  2022Dane historyczne - lipiec 2018- grudzień 2021Całkowity
Sojusz Zaawansowanej Opieki1,19873329994,930
Opieka projekt NY1,2381,17753967,811
Plan na życie98196131025,044
Usługi skoncentrowane na osobie7778232219 3,819
Koordynacja na najwyższym poziomie5395212361 3,421
Połączenie na poziomie południowym7686343505
Opieka trójpowiatowa2,4802,424725312,157
Całkowity7,2896,72523,67337,687

Wyrejestrowanie CCO

Rysunek 6: Liczba wyrejestrowań i wartości procentowe według przyczyny (2023)1
Wykres słupkowy pokazujący procent powodów, dla których ludzie wypisali się z programu. Śmierć: 23%, dobrowolne wycofanie się z CCO: 22%, wyprowadzka ze stanu: 20%, przeniesienie do innego CCO: 16%, niezamieszkiwanie w placówce kwalifikującej się do CCO: 12%, zapisany do innego programu kompleksowego zarządzania opieką, który nie jest realizowany za pośrednictwem CCO: 5%, niespełnione wymagania dotyczące poziomu opieki: 1%, nie kwalifikuje się do Medicaid: 1%

(1) Źródło danych = lista, formularze CCO 2 wypełnione w CHOICES przez CCO. Dane te obejmują osoby, które przeniosły się z jednego CCO do innego, ale nadal są zarejestrowane w CCO. Dodatkowo, powód wyrejestrowania "Przeniesiony do innego CCO" obejmuje również osoby, które wyprowadziły się z obszaru CCO.

Rysunek 7: Liczba osób wyrejestrowanych z każdego CCO (2023)
 Łączna liczba zapisów (stan na 31grudnia 2023r.)Łączna liczba wyrejestrowanych
styczeń – grudzień 2023
Odsetek wypisanych w porównaniu do łącznej liczby zapisów
Sojusz Zaawansowanej Opieki24,5379013.67% 
Opieka projekt NY28,2161,1404.04% 
Plan na życie19,2429665.02%
Usługi skoncentrowane na osobie17,6898354.72% 
Koordynacja na najwyższym poziomie8,6145886.83% 
Połączenie na poziomie południowym1,326725.43% 
Opieka trójpowiatowa19,9827173.59% 
Łączna suma119,6065,2194.36% 

 

Rysunek 8: Liczba wyrejestrowań według przyczyny i CCO (2023)
Powód wyrejestrowaniaACACDNYLPSZTPCCSTCTCC
Dobrowolne wycofanie się z CCO17121822119417413232
Zmarł180344258229651576
Przeniesiony poza stan1901791431268612145
Przeniesienie do innego CCO21951461437311322134
Niezamieszkały w kwalifikującym się miejscu CCO12413612811345778
Zapisałeś się do innego kompleksowego programu zarządzania opieką, który nie jest realizowany przez CCO1793202537230
Niespełnione wymagania dotyczące poziomu opieki121944626018
Nie kwalifikuje się do Medicaid1259138-14
Łączna suma9011,14096683558872717

2: Przyczyna wyrejestrowania "Przeniesiono do innego CCO" obejmuje również osoby, które wyprowadziły się z obszaru oddziaływania CCO.

CCO/Zdrowie Zarządzanie Opieką Domową Planowanie Opieki

Rysunek 9: Realizacja planów życiowych dla nowych uczestników (2023)
CCO mają 90 dni od rejestracji CCO na sfinalizowanie wstępnego planu życia dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z usług CCO. Rysunek 9 zawiera wskaźniki oparte na zarejestrowanych nowych osobach zajmujących się zarządzaniem opieką, które zapisały się między listopadem 2022 a październikiem 2023r., ponieważ osoby te miałyby plan na życie z terminem płatności w 2023roku.
Nazwa CCO% planów życiowych zrealizowanych dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z usług CCO – 90 dni% planów życiowych zrealizowanych dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z usług CCO – 120 dni
Sojusz Zaawansowanej Opieki78%95%
Opieka projekt NY77%89%
Plan na życie88%98%
Usługi skoncentrowane na osobie74%90%
Koordynacja na najwyższym poziomie88%95%
Połączenie na poziomie południowym69%90%
Opieka trójpowiatowa91%95%
Średnia w całym stanie85%94%

 

Rysunek 10: Realizacja rocznych planów na życie dla wszystkich zarejestrowanych (2023)
CCO przeprowadzają coroczne oceny w celu dokonania przeglądu i rewizji planów Health Home i Basic Plan Support Life Plans dla wszystkich zapisanych osób. Wykres 10 przedstawia procent wszystkich rocznych Planów Życia subskrybentów sfinalizowanych w wymaganych rocznych ramach czasowych.
Nazwa CCOProcent rocznych planów na życie zrealizowanych w ciągu roku
Sojusz Zaawansowanej Opieki98.16%
Opieka projekt NY95.46%
Plan na życie99.71%
Usługi skoncentrowane na osobie98.41%
Koordynacja na najwyższym poziomie97.53%
Połączenie na poziomie południowym96.08%
Opieka trójpowiatowa88.49%
Średnia w całym stanie96.15%